Přispěvatelé


Cristina Muntean

Cristina Muntean je mediální poradkyní, lektorkou a koučkou. Dříve pracovala jako novinářka pro anglicky psaný ekonomický týdeník Czech Business Weekly (CBW) v Praze. Celkem má více než dvanáctiletou zkušenost v českých, rumunských a mezinárodních médiích. V srpnu 2010 Cristina založila poradenskou a vzdělávací komunikační agenturu Media Education CEE. Mezi její klienty patří vrcholoví manažeři, diplomati a veřejní činitelé, kteří chtějí mít ve svých komunitách vůdčí slovo. V červnu 2011 byla Cristina zvolena prezidentkou českého PR Klubu; v lednu 2012 byla zvolena předsedkyní marketingového výboru Americké obchodní komory v Praze. Cristina mluví rumunsky, francouzsky, anglicky a česky. Můžete ji kontaktovat na cm@mediaed.cz.


Emanuel Šíp

Emanuel Šíp je ekonomickým a dopravním konzultantem. Od roku 1998 působí jako partner Asociace Allied Progress Consultants V letech 2007-2009 byl náměstkem ministra dopravy pro oblast strategie a přípravy českého předsednictví EU v dopravě. Před rokem 1998 zastával manažerské funkce v holdingu ČKD a ČSOB, a.s. a byl ředitelem odboru regulace cen na Ministerstvu financí. V letech 1993 – 1995 byl generálním ředitelem Českých drah a řídil zde tým připravující tržní reformu české železnice. V minulosti se podílel na přípravě několika projektů PPP.


European Leadership & Academic Institute

European Leadership & Academic Institute (ELAI) vytváří netradiční diskuzní a vzdělávací prostor pro předávání vědomostí a zodpovědný růst v rámci různých skupin společnosti; koncipuje a realizuje projekty na podporu vzdělávání, inovací a start-upů.


Iva a Joseph Drebitko

Ing. Arch. Iva Drebitko je absolventkou Fakulty Architektury v Brně a École d‘Architecture UP7 v Paříži. Jako architektka působila od roku 1982 v atelieru Oscara Niemayera v Paříži a Brazílii a v 90. letech se specializovala na kliniky a zdravotnická zařízení ve Francii. Koncem 90. let byla pozvána , aby otevřela a řídila pobočku americké architektonické společnosti HOK v Praze. Od té doby žije a dělí své aktivity mezi Prahou a Paříží. Dnes je partnerem společností Three P Ltd. a Angeles a.s. v oblasti investičního poradenství. V Praze založila Klub mecenášů TRIGA , je spoluzakladatelkou české pobočky Washington National Museum of Women in the Arts.


Ivan Pilný

Vystudoval jsem elektrotechnickou fakultu ČVUT s vyznamenáním. Byl jsem prvním generálním ředitelem Microsoftu Česká a Slovenská republika, později předsedou představenstva Českého Telecomu. Řídil jsem alternativního operátora eTel a byl prezidentem asociací IT firem a alternativních operátorů. Jsem prezidentem Tuesday Business Network a členem správních rad charitativních a spolkových organizací. Vystupuji v televizi, nejvíce jak investor ve Dni D. V poslední době se aktivně věnuji mozku a jeho tréninku. Vydal jsem pět knih o podnikání, internetu a mozku. V roce 2014 jsem se stal poslancem parlamentu ČR za stranu ANO.


Jan Mühlfeit

Jan Mühlfeit je absolventem ČVUT, obor Elektronické počítače. Později absolvoval exekutivní programy na Wharton, London School of Economics a Harvard University. Zodpovídá za reprezentaci Microsoft Corporation a styky s vládami, podniky, klíčovými partnery a akademickou sférou, jak po celé Evropě, tak i na globální úrovni. Ve společnosti Microsoft působí od roku 1993. V roce 1994 obdržel cenu Microsoft President’s Award for Excellence. V roce 2000 byl jmenován ředitelem regionu východní Evropa a po dvou letech byl povýšen na pozici viceprezidenta. V letech 2005-2006 zastával pozici viceprezidenta zodpovědného za řízení vztahů s veřejnou správou v Evropě, na Středním východě a v Africe (EMEA). V roce 2006 byl jmenován viceprezidentem EMEA pro korporátní a vládní strategii. Od roku 2007 zastává funkci Chairman Europe.