Advertisement

Published five to six times per year, Prague Leaders Magazine focuses on interviews, businesses, top-level events, EU matters, lifestyle, culture and even luxurious products since year 2001. Our readers are mostly people from high society, government officials and high ranking managers that work in business, health and education. Magazine targets its distribution to about 15 000 printed copies with special delivery to the top of the EU officials in Brussels. Our magazine also has an electronic version and bulletin that is dispatched to thousands of people from around 80 countries per month.

The magazine is also distributed by post to high ranking managers and business representatives, diplomatic corporations, top government and municipal officials. We also cover the top luxurious hotels in Prague, about 100 top-quality restaurants, VIP lounges in Prague airport, private Jet services and the finest beauty salons.


Prague Leaders Magazine se zaměřuje na rozhovory, firmy, akce na vysoké úrovni, dění v EU, lifestyle, kulturu a luxusní produkty již od roku 2001. Naši čtenáři jsou lidé především z vyšší společnosti, vládní činitelé a vedoucí pracovníci v oblasti obchodu, zdraví a vzdělávání. Cílená distribuce magazínu je přibližně 15 000 výtisků včetně speciálního doručování nejvyšším představitelům EU v Bruselu. Současně je také k dispozici v elektronické formě a prostřednictvím bulletinu, který každý měsíc čtou lidé z 80 zemí světa.

Magazín je distribuován adresně prostřednictvím poštovní služby manažerům na nejvyšších rozhodovacích stupních, představitelům podnikatelské sféry, diplomatických a vládních úřadů a do úřadů starostů měst. Cílená distribuce je zabezpečena i do top pražských hotelů, zhruba 100 vybraných restaurací, VIP salónků na pražském letišti, privátních leteckých společností a do vybraných salonů krásy.


Please download the price lists and mediakit below.

Ke stažení ceníků a mediakitu použijte prosím odkazy níže.

pricelist_print PRICELIST ONLINE


Česká verze

Ke stažení klikněte pravým tlačítkem a zvolte “uložit jako” zde

 

English version

For download right click and “Save as” here

Všeobecné obchodní podmínky naleznete zde.

General terms conditions are available here.